Óriási különbség van befektetés és befektetés között, talán ez az a lecke, amit nem elég csak egyszer megtanulni a befektetési pályán. Persze nyilván vannak szárnyaló és lemaradó részvények, és nyilván, egy jó bikapiacon sok „kevésbé jó” befektetés értéke is természetszerűleg emelkedni tud. Nem ez most a lényeg.

Sokkal inkább az, ahogyan mi, befektetők kezeljük a különböző befektetéseket. A diverzifikáció fontosságát most nem emelném ki, alap dolog, hogy nem tesszük mindenünket egy-két részvénybe. Az azonban nagyon fontos, hogy vagyonunk azon részét, melyet viszont közvetlenül részvényekbe teszünk, hogyan fogjuk kezelni.

Hiszünk abban, hogy van értelme a pozíció felvétele előtt kereskedési stratégiát készíteni. Itt azonban több kérdést is fel kell tennünk magunknak:

  • Mekkora potenciál van a részvényben? Mekkora profitot várunk el?
  • Mi lesz a profit forrása? Osztalék vagy árfolyamemelkedés?
  • Milyen időtávra tervezzük a befektetést?
  • Hol fogjuk eladni, ha nem úgy alakulnak a dolgok, ahogy terveztük?

Nem kell ahhoz nagy tapasztalat, hogy belássuk, sokan csak az első kérdést teszik fel maguknak. Számtalanszor hallottuk már a legendás kérdést, mennyit lehet ezzel keresni? Sokan persze beállítanak stop szinteket is, ami már egy fokkal kedvezőbb, de a teljes igazságtól azért messze van.

Nem az a lényeg ugyanis, hogy milyen részvényünk van, hanem az, hogy hogyan tudjuk azt kezelni. Ennek a tervnek pedig nem csak a célszint és a stop-loss a része, hanem az időtáv ismerete, és az is, hogy tisztában legyünk azzal, mennyire kockázatosan mozog egy részvény árfolyama, és milyen osztalékfizetésre képes a vállalat, illetve hogyan érint ez minket.

Mi kereskedési ötleteink során igyekszünk a lehető legvilágosabban kommunikálni, milyen időtávon érdemes egy adott ajánlást tartani. Az ugyanis komoly hiba, ha valaki 10 százalékos emelkedés után elad egy jó hosszú távú sztorit, ahogyan az is, ha a rövid távra tervezett tréding pozíciónkat évekig tartjuk, bízva abban, hogy majd csak elindul az felfelé.

Nagyon fontos az is, hogy az osztalékot is fizető részvényeket jól kezeljük. Logikusan végig gondolható, hogy egy jó osztalékhozamú papír árfolyama - pláne ha csak évente egyszer fizeti azt ki – nagy mínuszokat mutat az osztalék leesése után. Ez azért jelentősen tudja szűkíteni az árfolyam mozgásterét a stop szint eléréséig, vagyis veszélyes szűkre húzni ilyen befektetésnél a stop szintet.

Hiszünk abban, hogy a nagyobb választék hosszú távon jobb eredményekhez vezet, ugyanakkor abban is hiszünk, hogy a befektetési stílusok arányokat mindenkinek magának kell megtalálnia. A választék terén viszont tudunk segíteni, ezért vannak osztaléksztorik, rövid távú mozgásokat megjátszó long/short technikai alapú pozíciók, növekedési sztorik, vagy éppen országspecifikus, ETF-eket igényő ötleteink.

Tartalom lezárása:2017.09.29 09:59
Időtartam:N/A

jogi nyilatkozat

A fenti marketingközleményt a Patria Finance Magyarországi Fióktelepe (a továbbiakban: „K&H Értékpapír”) állította össze. A K&H Értékpapír semmilyen garanciát vagy felelősséget nem vállal arra, hogy a leírt szcenáriók, előrejelzések és kockázatok a piaci várakozásokat tükrözik és valóságban is beigazolódnak. A marketingközleményben szereplő bármilyen előrejelzés pusztán tájékoztató jellegű. A pénzügyi eszközök értéke, ára vagy a belőlük származó jövedelem változhat, illetve az árfolyamváltozások ezeket befolyásolhatják. Ezen változások következtében a pénzügyi eszközökbe történő befektetés értéke csökkenhet. A múltbeli hozamok nem jelentenek garanciát a jövőbeli teljesítményre. A számszerű adatok általánosak, tájékoztató jellegűek, csak a szerző adott időpontban készített összeállítását tükrözik, és későbbi módosítás tárgyát képezhetik. A marketingközleményben szereplő információk a készítők által hitelesnek tartott forrásokon alapulnak, azonban azok pontosságával és teljességével, valamint időbeliségével kapcsolatban a készítők semmilyen felelősséget nem vállalnak.

Amennyiben a marketingközleményben a K&H Értékpapír további marketingközleményein alapuló ajánlások szerepelnek, azok soha nem értelmezhetők a kapcsolódó marketingközleményben foglalt iránymutatások nélkül.

A K&H Értékpapír semmilyen módon nem garantálja, hogy a marketingközleményben említett pénzügyi instrumentumok megfelelnek az Ön igényeinek. A K&H Értékpapír a jogszabályoknak megfelelően elvégzi az értékesített termékek célpiaci vizsgálatát. A vizsgálat keretében értékeli a termékek jellemzőit, valamint az ügyfelekről rendelkezésére álló – megfelelési teszt kitöltése révén megszerzett - információkat. Weboldalunk látogatói az anyagainkban feltüntetett pénzügyi instrumentumok tekintetében az azokban megjelölt célpiacon kívülre is eshetnek.

A K&H Értékpapír jelen marketingközlemény útján nem nyújt konkrét és személyre szóló befektetési tanácsadást, a benne foglaltak nem minősíthetők pénzügyi eszköz jegyzésére, vételére, eladására vonatkozó ajánlattételi felhívásnak vagy ajánlatnak, befektetési elemzésnek, pénzügyi elemzésnek, befektetéssel kapcsolatos kutatásnak, pénzügyi, adó- vagy jogi tanácsadásnak, így a marketingközleményben szereplő információkat Ön csak saját felelősségre használhatja fel.

A marketingközleményben említett pénzügyi eszközök, illetve befektetési stratégiák nem alkalmasak minden befektető számára. Az abban szereplő vélemények és ajánlások nem veszik figyelembe az egyes ügyfelek egyéni helyzetét és személyes körülményeit, pénzügyi helyzetét, ismereteit, tapasztalatait, céljait vagy igényeit, valamint nem hivatottak konkrét pénzügyi eszközöket vagy befektetési stratégiákat ajánlani az egyes befektetőknek. A marketingközlemény elsősorban olyan befektetők számára készült, akiktől elvárható, hogy befektetési döntéseiket saját maguk, önállóan hozzák meg és döntsenek a marketingközleménnyel érintett pénzügyi eszközökbe történő befektetés célszerűségéről, figyelembe véve különösen az árat, a lehetséges veszélyeket és kockázatokat, saját befektetési stratégiájukat, valamint saját jogi, adózási és pénzügyi helyzetüket. A marketingközlemény maga nem képezheti a befektetési döntések egyetlen alapját.

A befektetőnek a befektetés alkalmasságának megítélése szempontjából szükséges lehet saját felelősségre szakmai tanácsot kérnie, ideértve az adótanácsadást is, az elemzésben nevesített vagy ajánlott pénzügyi eszközökkel, egyéb befektetési eszközökkel, befektetési stratégiákkal kapcsolatban.

A K&H Értékpapír működését anyavállalata révén a cseh pénzügyi felügyelet, a CNB (Czech National Bank) ellenőrzi, egyes, jogszabályban nevesített tárgykörök esetében pedig az MNB (Magyar Nemzeti Bank) is jogosult hatáskörében eljárni.

Felhívjuk figyelmét, hogy a jogszabályban rögzített szabad felhasználás eseteit kivéve kizárólag a K&H Értékpapír előzetes írásbeli engedélyével lehet a jelen marketingközlemény tartalmát rögzíteni, többszörözni, terjeszteni, mások számára hozzáférhetővé tenni, nyilvánosan előadni, sugárzással nyilvánossághoz közvetíteni vagy átdolgozni.

A jelen marketingközlemény nem a befektetéssel kapcsolatos kutatás függetlenségének előmozdítását célzó jogi követelményeknek megfelelően készült, nem érinti a befektetéssel kapcsolatos kutatás terjesztését megelőző kereskedésre vonatkozó tiltás.

A K&H Értékpapír jelen marketingközleményre is kiterjedő módon megfelelő belső eljárásokat dolgozott ki és működtet az összeférhetetlenségi esetek elkerülése, illetve közzététele érdekében. A jelen marketingközlemény készítésében részt vevő személyekre vonatkozó és a marketingközleménnyel kapcsolatos egyéb lényeges információkat a következő oldalon, a linkre kattintva talál: Anyagaink jellemzői, összeférhetetlenségi szabályok 

A 2023. december 31. előtti keltezésű tartalmakat eredetileg a KBC Securities Magyarországi Fióktelepe állította össze, és a KBC Equitas oldalán (www.kbcequitas.hu) voltak elérhetőek.

Alphabet: Kimagasló a felhőszegmens teljesítménye

Mohácsi Mihály | 2024.04.26 15:22
Új csúcson indíthatja a részvény a kereskedést

OTP: Még mindig alacsonyan értékelt

Grébel Szabolcs | 2024.04.26 14:45
Erősen teljesít a bankcsoport

9 fontos hír ma reggel

K&H Értékpapír | 2024.04.26 08:29
Amerikai gazdaság, kötvényhozamok, Microsoft, Alphabet