Karrier

A KBC Securities Magyarországi Fióktelepe által meghirdetett aktuális álláshirdetések

Értékpapír Back Office munkatárs Corporate Finance Manager

Értékpapír Back Office munkatárs

Ha érdekel a tőzsde világa, kíváncsi vagy miként működik az egyik vezető, hazai és nemzetközi kapcsolatokkal is rendelkező befektetési banki szolgáltató, szeretnél innovatív és agilis csapat tagja lenni, kihívást jelentenek a komplex problémák, akkor nálunk a helyed!

Miért fontos, amit csinálni fogsz?

  • Több ezer ügyfelünk használja szolgáltatásainkat nap, mint nap, Te nyújthatod ehhez a háttértámogatást és elszámolási biztonságot.
  • A csapat kezeli a működésünkhöz kulcsfontosságú likviditásunkat, így Te is segíthetsz stabil, kiszámítható és hatékony működést biztosítani a cég számára.
  • A legfontosabb szabályozói riportok elkészítésében, felülvizsgálatában és az ezekkel kapcsolatos egyeztetésekben is fontos szerepet játszhatsz.
  • Az ügyfeleink befektetéseit érintő összes társasági eseményt kezelheted, hogy a portfóliók naprakészek lehessenek.
  • Aktívan részt vehetsz alapkezelőkkel és más üzleti partnerekkel történő kapcsolattartásban.

Mit tanulhatsz nálunk?

  • Elejétől a végéig ráláthatsz a működésünkre, tudni fogod, hogy mi, mivel és hogyan függ össze egy olyan pénzügyi rendszerben, amit folyamatosan ügyfelek ezrei használnak.
  • Betekintést nyersz a nemzetközi és hazai értékpapír kereskedelemhez kapcsolódó elszámolási feladatok elvégzésébe.

  • A tőzsdei kereskedés és befektetés minden oldalát megismerheted, vagy akár művelheted is őket a gyakorlatban. Ehhez minden segítséget megadunk.
  • Együtt kísérletezzük ki, hogyan tudjuk a komplex folyamatokat leegyszerűsíteni, javaslatot teszünk fejlesztésekre és automatizálásra.

Csatlakozz hozzánk, ha…

  • Értékpapír-piaci ismeretekkel és/vagy értékpapír-piaci jogi vizsgával rendelkezel
  • Aktív (legalább középfokú) az angol nyelvtudásod szóban és írásban
  • Magabiztosan használod az MS Office alkalmazásokat
  • Jó problémamegoldó vagy, jól tudsz együttműködni, kommunikálni
  • Nem gond számodra a határidők pontos betartása, precíznek és megbízhatónak tartod magad
  • Szeretsz önállóan és hatékonyan dolgozni, használod az eddig tanult logikai összefüggéseket
  • Nem okoz gondot, ha egyik nap 8:30-kor, másnap pedig 10:00-kor kezdődik a munkanapod
  • Ha már van hasonló munkakörben és befektetési alap termékben szerzett tapasztalatod (előny, ha ismered a KID, WARP rendszereket)
  • És ha vidékről költöznél, segítünk az indulásban

Ha szeretnél a hazai befektetési piac egyik legdinamikusabban fejlődő csapatában dolgozni, küldd el fényképes önéletrajzodat a careers@kbcsecurities.hu  címre, és a tárgyban tüntesd fel, hogy Back Office területre jelentkezel.

Corporate Finance Manager

A KBC Securities Corporate Finance számos sikeres vállalatfelvásárlási és fúziós (M&A), részvénypiaci (ECM) és kötvénypiaci (DCM) tranzakcióban segítette hazai és nemzetközi ügyfeleit az elmúlt 25 évben Magyarországon és Európa más országaiban. Magas minőségű szolgáltatásaink révén 2008 óta mintegy 2 Mrd euró összértékben zártunk tranzakciókat, amiben kiváló piaci ismertségünk és széleskörű tranzakciós tapasztalataink segítettek bennünket. Egyike vagyunk azon kevés corporate finance tanácsadóknak a régióban, akik a közvetlen helyi jelenlét mellett élvezik az erős nemzetközi háttér előnyeit is. Hazai tevékenységünket a szintén a KBC Csoporthoz tartozó K&H Bankkal és a brüsszeli központú KBC-vel szoros együttműködésben végezzük.

Befektetési banki szolgáltatások teljes spektrumát kínálva a KBC Securities a magyar és regionális tőkepiacok egyik vezető szereplője. Szolgáltatásaink a magas színvonalú corporate finance tanácsadói gyakorlat mellett magukba foglalják a részvénykereskedelmet, a tőkepiaci elemzési tevékenységet, a letétkezelést és egyéb értékpapírpiaci szolgáltatásokat, amelyeket lakossági illetve magyar és nemzetközi intézményi befektetők számára egyaránt nyújtunk.

A magyar befektetési banki piac egyik vezető szereplőjeként csapatunkba

CORPORATE FINANCE MANAGERT

keresünk.

Feladatok

  • Részvétel M&A és tőkepiaci tranzakciók lebonyolításában
  • A corporate finance elemzők munkájának felügyelete és koordinációja, vállalati és iparági elemzések készítése
  • Pénzügyi modellezés, vállalatértékelések készítése
  • Ügyfélprezentációk, ajánlatok, üzleti elemzések, információs memorandumok, kibocsátási tájékozatók készítése, tranzakciós dokumentumok előkészítése
  • Adatszobák és átvilágítási folyamatok előkészítése és menedzsmentje (vevői és eladói oldalon egyaránt)
  • Tranzakciós tárgyalásokon való aktív részvétel

Elvárások

  • Egyetemi diploma (pénzügy szakirány)
  • Legalább három éves elemzői vagy menedzseri tapasztalat M&A, részvénypiaci illetve kötvénypiaci tranzakciók lebonyolítása során
  • Tapasztalat tranzakciós tanácsadó csapatok (befektetési és kereskedelmi banki szakértők, könyvvizsgálók és pénzügyi tanácsadók, jogi tanácsadók stb.) menedzselésében
  • Folyékony és magabiztos magyar és angol nyelvtudás, kiváló kommunikációs, meggyőzési és prezentációs képességek, szóban és írásban egyaránt
  • MS Office alkalmazások magas szintű ismerete
  • Jogosítvány

Amit ajánlunk

  • Menedzser pozíció Magyarország egyik vezető corporate finance csapatában
  • Nemzetközi befektetési banki háttér és munkakörnyezet
  • Hatékony szervezet, motivált és rugalmas csapat
  • Versenyképes kompenzációs csomag

Kapcsolat:

Hegyi Ádám, corporate finance igazgató: adam.hegyi@kbcsecurities.hu