Amerikai PMI: A vártnál gyengébb amerikai feldolgozóipari beszerezési menedzser index elrontotta a hangulatot a tőzsdéken. A szeptemberi adat a várt 50 ponttól elmaradva, 47,8 lett, amely évtizedes mélypontot jelent az ISM PMI-ban. Nyitáskor még pluszban tartózkodtak az amerikai indexek, valamint Európában is csak enyhe mínuszokat láthattunk, azonban zárásra több mint egy százalékkal csökkentek a főbb indexek, az S&P 500, Dow Jones és Nasdaq rendre 1,2 százalék körüli mínuszban zárt, míg a DAX, EuroStoxx 1,3 százalékkal csökkent.
Gyenge volt a BUX is: A magyar tőzsde sem maradt ki az eséséből a fejlett piacok rossz teljesítménye után, a BUX 1,2 százalékkal csökkent. A vezető részvények közül az OTP 1,6, a Mol 0,7, a Richter 1,1, míg a Magyar Telekom 0,4 százalékos mínuszban zárt.
Mol finomítói árrések: Emelkedtek szeptemberben a Mol finomítói árrései, a csoportszintű árrés az augusztusi 5,4 dollár/hordós szintről 5,8-ra emelkedett, a harmadik negyedévet nézve pedig a finomítói árrések átlagban a legerősebbek voltak az idei évben. Ugyanez már nem volt elmondható a petrolkémiai árrésről, amely az augusztusi 401,7 eurós szintről 336,6-ra esett, amely a legalacsonyabb havi adat lett az évben.
Külkereskedelmi mérleg: A magyar makroadatok közül a júliusi külkereskedelmi mérleg lesz fontos, amelyet 9 órakor fog közzétenni a KSH.
Olajkészletek: Érdemes a mai napon figyelni az olaj piacát, mivel az EIA a mai napon teszi közzé a heti olajkészlet adatokat az Egyesült Államokból. Az API keddi adatai szerint viszont az előző héten 5,9 millió hordóval csökkentek a készletek, ez pedig a tegnap 1 százalékos olajárfolyam-emelkedést okozott.
Brexit: Boris Johnson új tervet vázolt fel a kilépéssel kapcsolatban a Telegraph információi szerint, amely két határövezetet hozna létre egészen 2025-ig, ezzel egy speciális kapcsolatban hagyva Észak-Írországot az Európai Unióval. Boris Johnson a részletes tervezetet a mai napon fogja elküldeni az Európai Uniónak, valamint a pontos tervezetet is várhatóan a mai napon tudhatjuk meg.