Piacok: Hiába kezdtek pluszban az amerikai piacok tegnap, a nap végére elfogyott a lendület, és csökkenéssel zártak. Most a Nasdaq volt alulteljesítő a közel 1 százalékos csökkenéssel, az S&P 500 0,8, a Dow Jones 0,4 százalékos mínuszban zárt. Az amerikai piacok gyengélkedése miatt délutánra az európai piacokon sem javult a hangulat, így a heti csúcspontokról szintén lefordultak az indexek. A ma reggeli határidős indexek alapján folytatódhat a csökkenés az európai piacokon, a vezető részvényindexeknél egyaránt 1 százalék körüli mínuszokat láthatunk. Érdemes figyelembe venni, hogy az amerikai piacon jövő hét hétfőn kereskedési szünnap lesz, így ez is meghatározhatja a pénteki kereskedést.
Kína: Ma tartja az éves kongresszusát a kínai parlament, ahol éves célszámokat is szoktak kijelölni. Ezúttal az idei pontos GDP-előrejelzés elmaradt, mivel a koronajárvány és a kereskedelmi kapcsolatok miatt sok a bizonytalanság. Egyéb célokat azonban kijelöltek, 9 millió új városi munkahelyet szeretnének létrehozni, illetve 6 százalék alatt tartanák a munkanélküliséget. A költségvetési hiány a GDP 3,6 százalékát is meghaladhatja, illetve a GDP közel 7 százalékát védelmi kiadásokra is költhetik, az inflációs cél pedig 3,5 százalék.
Hongkong: Kína egy új nemzetbiztonsági törvényt szeretne bevezetni Hongkonggal és Makaóval kapcsolatban, amely erősítené a központi kontrollt az autonóm tartományokon. Tavaly hónapokig tartó demokrácia melletti, időnként erőszakba is torkolló tüntetések zajlottak Hongkongban, amelyek félő, hogy kiújulhatnak a törvényjavaslat hatására. A hongkongi tőzsdeindex ma reggelre közel 6 százalékkal esik. A hongkongi helyzet az elmúlt hetekben újra elmérgesedő amerikai-kínai viszonyra is negatív hatással lehet, amely globálisan is kihathat a részvénypiacokra.
Olaj: A kínai GDP-előrejelzés elmaradása, és a hongkongi helyzet az olajpiacra is rányomta a bélyegét. Az elmúlt hetek ralija után a WTI lefordult a kéthónapos csúcsról, és ma reggelre 6 százalékot esett. Kína a világ legnagyobb olajimportőre, így az ottani kereslet alakulása különösen fontos.
Lufthansa: Úgy néz ki, sikerült megállapodnia a Lufthansának a német állammal, a hetek óta tartó tárgyalások eredményeképpen a légitársaság összesen 9 milliárd eurós tőkeinjekciót fog kapni. A csomag azonban két részből áll, 6 milliárd eurót fog adni az állam 20 százalékos részesedésért cserébe, valamint további 3 milliárd eurós kölcsönt az állami KfW Banktól, ezt viszont 5 százalékos részesedésre is át lehet váltani.
OTP: Csökkentette a Morgan Stanley a korábbi 12600 forintos célárát 12000 forintra, de még mindig felülsúlyozás ajánlás mellett. Az elemzőház célára azonban még így is 23 százalékkal magasabb, mint a tegnapi 9700-as záróáfolyam.
Magyar gazdaság: Orbán Viktor szerint a magyar gazdaság helyreállása a mostani válság előtti szintekre a vártnál gyorsabb is lehet, erről a miniszterelnök ma reggel beszélt a Kossuth rádiónak adott interjújában. A miniszterelnök szerint ugyan az áprilisi és májusi adatok gyengék lesznek, de a legutóbbi visszajelzések az üzleti és külföldi partnerektől inkább optimizmusra adhatnak okot.
Magyar munkaerőpiac: Ma reggelre munkaerőpiaci adatokat tett közzé a KSH. A koronajárvány már nagymértékben megérződik a statisztikán, míg márciusban 50 ezerrel nőtt a munkanélküliek száma, addig áprilisban már 64 ezerrel. Ezzel a munkanélkülésigi ráta 6 százalék fölé ugrott, amely négyéves csúcsot is jelent.
Kiskereskedelem, vendéglátás: A KSH kiskereskedelmi és vendéglátóipari forgalomról is tett közzé adatokat. Ez alapján március közepén a készletfelhalmozás miatt átmenetileg 50 százalékkal is megemelkedett a kiskereskedelmi forgalom tavalyhoz képest, amely azonban március végére lecsökkent, és április közepére közel felére esett vissza. Április végétől azonban jelentős javulás látszódik. A vendéglátás sokkal jobban megszenvedte a járványt, a legrosszabb hetekben negyedére-harmadára is visszaesett tavalyhoz képest a forgalom, május közepére azonban 50 százalék körülire mérséklődött a visszaesés.