Piacok: Nagy ralit mutattak be tegnap a részvénypiacok, Európában 4-6 százalékos emelkedések voltak az indexekben, az USA-ban pedig 2-4 százalékkal emelkedtek a piacok. Amerikában a Dow Jones index 4 százalékkal került feljebb, a Nasdaq 2,4 százalékos pluszban zárt. Az S&P 500 részvényei közül az eddig lemaradó szektorok részvényei teljesítettek erősebben, az enerigaszektor közel 8, az ipari szektor 7, a pénzügyi szektor részvényei pedig 5 százalékkal kerültek feljebb. A BUX index közel 4 százalékkal erősödött, amit az OTP és az Opus 6 százalékos emelkedése húzott. A határidős indexek alapján ma kisebb elmozdulás jöhet Európában és az USA-ban is, inkább stagnálás látható a piacokon.
EU segélycsomag: Az EU pénzügyminiszterei újabb 500 milliárd eurós mentőcsomagról állapodtak meg a vírushelyzetben legjobban érintett országok megsegítésére. Az EKB egy 1500 milliárd eurós csomag összeállítását szorgalmazta korábban, így ez a csomag csupán harmada lesz annak. A mentőcsomag az EU költségvetésének része lenne, és hitelből finanszíroznák.
WHO: Donald Trump ismét megfenyegette a WHO-t, és további nyomást gyakorol azzal, hogy az Egészségügyi Világszervezetnek nyújtott támogatások végleges felfüggesztését helyezte kilátásba, amennyiben 30 napon belül nem sikerül előrelépést mutatnia a szervezetnek a járványügyi kérdésekben. Közben Trump azt is bejelentette, hogy hydroxychloroquine maláriagyógyszert kezdett szedni elővigyázatosságból, a gyógyszer egyes esetekben ugyanis hatásosnak bizonyult a koronavírussal szemben.
Autóipar: Áprilisban 76 százalékkal csökkent a gépjármű regisztrációk száma Európában, ami a márciusi 55 százalékos csökkenés után növekvő mértékű visszaesés. 2020-ban, az eddigi négy hónapban 39 százalékos a visszaesés év/év alapon.
Moderna: Nagy szárnyaláson van túl a Moderna részvénye miután a cég bejelentette, hogy a korai tesztfázisban lévő koronavírus vakcinája sikeres eredményeket mutatott egy 45 főből álló csoportnál. A bejelentés nemcsak a Moderna árfolyamára, hanem a piaci hangulatra is kedvező hatással volt, viszont tegnap bejelentette a cég, hogy 1,25 milliárd dollár értékben bocsátanak ki részvényeket 76 dolláros árfolyamon, a további fejlesztések finanszírozására. Tegnap 20 százalékos pluszban zárt a részvény, azonban a zárás utáni kereskedésben 3 százalékkal csökkent az árfolyam.
Baidu: A Baidu részvényei 9 százalékkal emelkedtek tegnap zárás után, miután a vártnál jobb eredményeket tett közzé a kínai keresőóriás. A bevételek 3,2 milliárd dollár körül alakultak, ami 7 százalékos éves csökkenésnek felel meg. Robin Li vezérigazgató optimistán látja a második negyedévet, előrejelzésük szerint 3,5-3,9 milliárd dollár közötti bevételre számítanak. Pozitívum volt továbbá a felhasználói aktivitás növekedése a negyedévben, év/év alapon 28 százalékkal, 222 millióra nőtt a napi aktív felhasználók száma.
ANY: Hatással volt a koronavírus-járvány az ANY Biztonsági Nyomda bevételeire is, amely az első negyedéves jelentés alapján 6 százalékkal volt alacsonyabb, mint az előző évben. Főként a biztonsági termékek és megoldások szegmensben volt jelentős visszaesés, ahol 31,6 százalékkal csökkent a bevétel, főként a zárjegyek, papír okmányok értékesítésének csökkenése miatt, valamint idén a választási nyomtatványok sem jelentettek plusz bevételt. Kedvező azonban, hogy a hazai bevételek mérséklődése mellett az export 16,5 százalékkal növekedni tudott, ezzel pedig a Nyomda exportaránya 44 százalékra emelkedett. Egyes költségek azért növekedtek főként a járvány miatti intézkedések hatására, azonban az egyéb költségeken sikerült csökkentenie a cégnek, így az EBITDA marzs is 11,2 százalékra tudott növekedni 10,15 százalékról. Összességében pedig az adózott eredmény 7 százalékkal lett kisebb, mint a tavalyi első negyedévben, amely a járványhelyzet következtében nem nevezhető gyenge teljesítménynek, főként az export növekedése mellett.