Az európai piacokkal együtt jó hangulatban indította a kereskedést a hazai tőzsde is, az osztalékfizetés után az OTP árfolyama újra a 10000 forintos szint felett jár, és a Mol árfolyama is erősödni tud, a Richter és a Magyar Telekom kezdte gyengüléssel a hetet. Az Opus árfolyama pedig kisebb elmozdulással még mindig a 200 forintos szint alatt jár.

 

OTP

Kisebb pluszban nyitott a bankszektor Európában, az OTP pedig az osztalékfizetés után kifejezetten jól teljesít, az árfolyam így gyorsan le is dolgozhatja az osztalékfizetés miatti csökkenést, amely további pozitívum lehet a befektetőknek az osztalékfizetés mellett. A technikai kép a korábbiakhoz képest nem sokban módosult, egyelőre úgy tűnik, hogy a bizonytalan piaci hangulatban is azért a 10000 forintos szintet az OTP árfolyama meg tudja tartani, mivel a szint letörése csak rövid ideig tudott megvalósulni. Így továbbra is elsődleges támasz lehet ez a szint. Ez alatt csak a márciusi mélypont jelenthetne további támaszt.

Felfele viszont a 11000 forintos szintet kellene áttörnie az árfolyamnak, ezzel együtt pedig az 50 napos mozgóátlag fölé kerülni. Mindaddig egy pozitív technikai fordulatról kevésbé lehet beszélni az OTP árfolyamgrafikonjánál. A 11000 forintos szint felett megnyílhatna a tér a 13000 forintos szint felé.

Az OTP napi grafikonja (2022. 05. 23. 10:45)

Mol

Gyenge hetet zárt a múlt héten a Mol, öt nap alatt 4,5 százalékot csökkent az árfolyam. A hét második felében romlott el a hangulat a hét első felében tapasztalt enyhe emelkedés után. A technikai kép így csütörtökön romlott el, az árfolyam letörte az 50 napos mozgóátlagot és a 2800 forintos szintet is, péntekre pedig már 2700 alá is leszúrt az árfolyam.

Ma délelőtt kedvezőbb a hangulat, és az árfolyam is határozottan felpattant, így akár vissza lehetne tesztelni a 2800 forintos szintet és az 50 napos mozgóátlagot is. Amennyiben pedig a lendület kitart, akkor akár a 3000 forintos szintet is megcélozhatná az árfolyam, hosszabb távon pedig a 3170 forintos éves csúcs is elérhető lehetne. Lefelé támaszként még a 200 napos mozgóátlag is érdekes lehet, amennyiben tovább romlana a hangulat.

Múlt héten a szlovák kormány támogatta a Pénzügyminisztérium javaslatát az orosz kőolajra kivetett különadóról, így a parlament elé kerülhet a törvényjavaslat. A szabályozás kifejezetten a Mol szlovák leányvállalatát érintené, a Brent-Ural különbözet miatt keletkező profit 30 százaléka lenne az adó, amelyből a szlovák kormány szerint akár 300 millió euró is befolyhat a költségvetésbe. A törvénytervezet kedvezőtlen a Mol számára, ugyanakkor csak az „extra” profitot érintené, azaz a jelenlegi kedvező körülmények fennmaradása esetén tompítaná csak a nyereséget. 

Az orosz importolaj sorsa pedig továbbra is nagyban függ az EU-s olajembargós tervek alakulásától. Katarina Barley, az Európai Parlament egyik alelnöke szerint Magyarország túl sok kompenzációt követel az embargó támogatásáért, így inkább ki kellene hagyni az egységes szankciók alól, és a többi 26 tagállamnak kellene fellépnie. Amennyiben így kerülne elfogadásra az embargó, az a Mol magyarországi finomítása szempontjából nagyon kedvező lenne, hiszen továbbra is lehetne importálni akár még nagyobb diszkontáron az Ural olajat. A finomítói marzsok alakulása jelenleg egyébként nagyon bizonytalan, a Mol is felfüggesztette az árrések közlését, mivel átértékelik a számítási folyamatot. A marzsok egyébként vélhetően jelenleg is magasak az Ural-diszkont és a globálisan is jelentős dízelhiány miatt.

Múlt héten Nagy Márton a miniszterjelölti meghallgatáson az ármaximálások meghosszabbításának vizsgálatáról beszélt. Az üzemanyagárstop fenntartása pedig kedvezőtlen lenne a Molnak. A jelenlegi olajárkörnyezet mellett nagyságrendileg napi 1-2 milliárd forint kieső eredménye keletkezik emiatt a Molnak.

A Mol napi grafikonja (2022.05.23. 10:30)

Richter

Szárnyalásnak indult a múlt héten a Richter a magyar piacon, így sikeresen áttört az 50 napos mozgóátlagon a részvény, valamint sikerült a 7200 forintos szinteken is túljutnia a papírnak. Vállalatspecifikus hírek nem érkeztek a Richter kapcsán, így inkább technikai indokok húzódhattak meg a háttérben, az elemzői konszenzus továbbra is alulértékeltnek tekinti a részvényt, valamint a forint folyamatos gyengülése tovább erősítheti a vállalat exportbevételeit.

Technikai szempontból a 7800 forintos szint, valamint a 200 napos mozgóátlag képezhet még ellenállást. Lefelé a 7000 forintos, illetve a 6600 forintos támaszok nyújthatnak segítséget az árfolyam számára.

A Richter napi grafikonja (2022. 05. 23. 10:45)

Magyar Telekom

Nem teljesített rosszul a Telekom a múlt hét során, sikerült egészen a 417 forintos szintekig eljutnia az árfolyamnak, azonban a 200 napos mozgóátlag közeléből kisebb visszaesést láthatunk éppen. Pozitívum, hogy a 400 forintos szinteket áttörte az árfolyam, továbbá egyre inkább eltávolodott az 50 napos mozgóátlagtól a papír. Támaszt továbbra is a 381 forintos szint nyújthat a részvény számára.

Múlt kedden lezajlott a részvényvisszavásárlási aukció, amelynek keretében a vállalat 14,6 milliárd forint értékben fogadott el eladási ajánlatokat. Az ajánlatok 426 forintos átlagáron teljesültek, aznap sikerült 2 hónapos lokális csúcsot elérnie az árfolyamnak is.

A Magyar Telekom napi grafikonja (2022. 05. 23. 10:45)

Opus

Nem volt formában a múlt héten az Opus, a teljesítményt leginkább a nagyon gyenge csütörtöki nap rontotta el. Ma viszont kedvezőbb a hangulat, és mérsékelt pluszban áll a részvény. A technikai kép nem változott jelentősen egy hét alatt, lefelé támaszt a 182 forintos szint, fölfelé ellenállást a 200 forintos szint jelenthet.

Múlt héten az Opus bejelentette, hogy a vállalat tulajdonában álló Mészáros és Mészáros Ipari, Kereskedelmi és Szolgáltató Zrt. elnyert egy több mint 8 milliárd forint értékű közbeszerzést. A közbeszerzést az Országos Vízügyi Főigazgatóság írta ki.

Az Opus napi grafikonja (2022.05.23. 10:30)

 

Tartalom lezárása:2022.05.23 11:30
Időtartam:Rövid táv (néhány hét)
Szerdán jönnek a Telekom számai
Cinkotai Norbert | 2022.05.09 10:22
Bővülés jöhet a főbb sorokon
Richter: Erős számok, pesszimistább előrejelzés
Cinkotai Norbert | 2022.05.10 07:33
Hajnalban jöttek a negyedéves számok
Magyar blue chipek: Óvatos emelkedéssel indul a hét
KBC Equitas | 2022.05.16 11:50
OTP, Mol, Richter, Magyar Telekom, Opus
Magyar blue chipek: Továbbra sem erős a hangulat
KBC Equitas | 2022.05.09 11:27
OTP, Mol, Richter, Telekom, Opus
Kihívások ellenére is jó negyedévet zárt a Mol
Nagy-György János | 2022.05.06 08:15
Az elemzői várakozásokat viszont nem minden soron hozták
Remek évkezdés a Telekomtól
Cinkotai Norbert | 2022.05.11 18:43
A vártnál sokkal erősebb számok jöttek

jogi nyilatkozat

A fenti marketingközleményt a Patria Finance Magyarországi Fióktelepe (a továbbiakban: „K&H Értékpapír”) állította össze. A K&H Értékpapír semmilyen garanciát vagy felelősséget nem vállal arra, hogy a leírt szcenáriók, előrejelzések és kockázatok a piaci várakozásokat tükrözik és valóságban is beigazolódnak. A marketingközleményben szereplő bármilyen előrejelzés pusztán tájékoztató jellegű. A pénzügyi eszközök értéke, ára vagy a belőlük származó jövedelem változhat, illetve az árfolyamváltozások ezeket befolyásolhatják. Ezen változások következtében a pénzügyi eszközökbe történő befektetés értéke csökkenhet. A múltbeli hozamok nem jelentenek garanciát a jövőbeli teljesítményre. A számszerű adatok általánosak, tájékoztató jellegűek, csak a szerző adott időpontban készített összeállítását tükrözik, és későbbi módosítás tárgyát képezhetik. A marketingközleményben szereplő információk a készítők által hitelesnek tartott forrásokon alapulnak, azonban azok pontosságával és teljességével, valamint időbeliségével kapcsolatban a készítők semmilyen felelősséget nem vállalnak.

Amennyiben a marketingközleményben a K&H Értékpapír további marketingközleményein alapuló ajánlások szerepelnek, azok soha nem értelmezhetők a kapcsolódó marketingközleményben foglalt iránymutatások nélkül.

A K&H Értékpapír semmilyen módon nem garantálja, hogy a marketingközleményben említett pénzügyi instrumentumok megfelelnek az Ön igényeinek. A K&H Értékpapír a jogszabályoknak megfelelően elvégzi az értékesített termékek célpiaci vizsgálatát. A vizsgálat keretében értékeli a termékek jellemzőit, valamint az ügyfelekről rendelkezésére álló – megfelelési teszt kitöltése révén megszerzett - információkat. Weboldalunk látogatói az anyagainkban feltüntetett pénzügyi instrumentumok tekintetében az azokban megjelölt célpiacon kívülre is eshetnek.

A K&H Értékpapír jelen marketingközlemény útján nem nyújt konkrét és személyre szóló befektetési tanácsadást, a benne foglaltak nem minősíthetők pénzügyi eszköz jegyzésére, vételére, eladására vonatkozó ajánlattételi felhívásnak vagy ajánlatnak, befektetési elemzésnek, pénzügyi elemzésnek, befektetéssel kapcsolatos kutatásnak, pénzügyi, adó- vagy jogi tanácsadásnak, így a marketingközleményben szereplő információkat Ön csak saját felelősségre használhatja fel.

A marketingközleményben említett pénzügyi eszközök, illetve befektetési stratégiák nem alkalmasak minden befektető számára. Az abban szereplő vélemények és ajánlások nem veszik figyelembe az egyes ügyfelek egyéni helyzetét és személyes körülményeit, pénzügyi helyzetét, ismereteit, tapasztalatait, céljait vagy igényeit, valamint nem hivatottak konkrét pénzügyi eszközöket vagy befektetési stratégiákat ajánlani az egyes befektetőknek. A marketingközlemény elsősorban olyan befektetők számára készült, akiktől elvárható, hogy befektetési döntéseiket saját maguk, önállóan hozzák meg és döntsenek a marketingközleménnyel érintett pénzügyi eszközökbe történő befektetés célszerűségéről, figyelembe véve különösen az árat, a lehetséges veszélyeket és kockázatokat, saját befektetési stratégiájukat, valamint saját jogi, adózási és pénzügyi helyzetüket. A marketingközlemény maga nem képezheti a befektetési döntések egyetlen alapját.

A befektetőnek a befektetés alkalmasságának megítélése szempontjából szükséges lehet saját felelősségre szakmai tanácsot kérnie, ideértve az adótanácsadást is, az elemzésben nevesített vagy ajánlott pénzügyi eszközökkel, egyéb befektetési eszközökkel, befektetési stratégiákkal kapcsolatban.

A K&H Értékpapír működését anyavállalata révén a cseh pénzügyi felügyelet, a CNB (Czech National Bank) ellenőrzi, egyes, jogszabályban nevesített tárgykörök esetében pedig az MNB (Magyar Nemzeti Bank) is jogosult hatáskörében eljárni.

Felhívjuk figyelmét, hogy a jogszabályban rögzített szabad felhasználás eseteit kivéve kizárólag a K&H Értékpapír előzetes írásbeli engedélyével lehet a jelen marketingközlemény tartalmát rögzíteni, többszörözni, terjeszteni, mások számára hozzáférhetővé tenni, nyilvánosan előadni, sugárzással nyilvánossághoz közvetíteni vagy átdolgozni.

A jelen marketingközlemény nem a befektetéssel kapcsolatos kutatás függetlenségének előmozdítását célzó jogi követelményeknek megfelelően készült, nem érinti a befektetéssel kapcsolatos kutatás terjesztését megelőző kereskedésre vonatkozó tiltás.

A K&H Értékpapír jelen marketingközleményre is kiterjedő módon megfelelő belső eljárásokat dolgozott ki és működtet az összeférhetetlenségi esetek elkerülése, illetve közzététele érdekében. A jelen marketingközlemény készítésében részt vevő személyekre vonatkozó és a marketingközleménnyel kapcsolatos egyéb lényeges információkat a következő oldalon, a linkre kattintva talál: Anyagaink jellemzői, összeférhetetlenségi szabályok 

A 2023. december 31. előtti keltezésű tartalmakat eredetileg a KBC Securities Magyarországi Fióktelepe állította össze, és a KBC Equitas oldalán (www.kbcequitas.hu) voltak elérhetőek.

Netflix: Negatív híreket kaptak a piaci szereplők

Mohácsi Mihály | 2024.04.19 15:02
Viszont a céges számok továbbra is erősek

7 fontos hír ma reggel

K&H Értékpapír | 2024.04.19 08:28
Olaj, EKB, arany, Netflix