Csökkenéssel kezdi május első kereskedési napját a hazai tőzsde, az európai piacokon is inkább pesszimista a hangulat. Az orosz olajembargóról szóló EU-s tárgyalások és a Fed kamatdöntő ülése is befolyással lehet a piacokra a héten. Pénteken pedig az OTP és a Mol is közzéteszi negyedéves gyorsjelentését, amelyre kiemelten figyelhetnek a befektetők.

OTP

Elfogyott a lendület az OTP részvényénél, bár úgy néz ki, a részvény kialakított két mélypontot a 10000 forint feletti szinteken, múlt héten a 11000 forintos szint felett elfáradt az emelkedés, és a mai délelőttön már nem tud tovább erősödni az árfolyam. A hamarosan megjelenő első negyedéves jelentés előtt kivárás is elképzelhető, hiszen nagy a bizonytalanság a háborús helyzet hatásait illetően.

Pénteken teszi közzé negyedéves gyorsjelentését az OTP, amely az ukrajnai események miatt kap most kiemelt figyelmet. A jelentésben a régiós és magyar hitelezési trendek mellett az ukrajnai és az orosz leánybank teljesítménye lehet kulcsfontosságú. Az esetleges leírások és céltartalékképzés pedig újra nagymértékben befolyásolhatja az elért profitot.

A technikai kép így érdemben nem változott, legközelebb a 11000 forintos szint jelent ellenállást, míg a 10000 forint környéki szintek jelenthetnek támaszt az árfolyamnak. Felfele a 11000 forintos szint tartósabb áttörése lenne szükséges egy fordulathoz, viszont a 13000 forint körüli szint ellenállást jelenthet.

Múlt héten újabb célárcsökkentés érkezett az OTP-re, a Societe Generale 14200 forintra csökkentette az OTP-re vonatkozó célárát, továbbra is vételi ajánlás mellett. A konszenzus így 16154-re csökkent, amely ugyan több mint 50 százalékkal magasabb a jelenlegi árfolyamnál, de a piaci hangulat rövidtávon továbbra is nyomás alatt tarthatja az OTP részvényét.

Az OTP napi grafikonja (2022. 05. 02. 10:45)

Mol

Nem volt olyan erős hete a múlt héten a Molnak, az árfolyam heti szinten stagnált, ezzel a BUX indexet alulteljesítette. A részvény ma is alulteljesítő a magyar piacon és az energiaszektorban is, a közel 3 százalékos csökkenésben közrejátszhatnak az orosz olajembargóval kapcsolatos várakozások is. Ezzel 3000 forint alá süllyedt az árfolyam, és a technikai kép szempontjából fontos lesz, hogy innen merre veszi tovább az irányt.

További csökkenés esetén a 2800 forintos szint képezhetne támaszt, az alatt pedig a 200 és 50 hetes mozgóátlag 2570 forint körül nyújthat védelmet. Emelkedés esetén a 3350 forintos szint lehetne hosszabb távon fontos ellenállás. Az indikátorokat nézve pozitív, hogy a mozgóátlagok kereszteződéséből aranykereszt kezd kirajzolódni, az RSI pedig még nem mutat túlvettséget.

Orbán Viktor miniszterelnök múlt héten bejelentette, hogy meghosszabbítják mind az élelmiszerárakra, mind az üzemanyagárakra vonatkozó árstopokat. Így jelen állás szerint július 1-jéig tolták ki a hatósági árakat. A Molra nézve kedvezőtlen híreket jelentett be a miniszterelnök, hiszen így a továbbiakban is legfeljebb 480 forintos nagykereskedelmi és kiskereskedelmi literenkénti áron árulhatják a benzint, illetve a gázolajat is, amely a társaság számára napi 1-2 milliárd forint veszteséget is jelenthet nagyságrendileg, igaz ezt más kedvező külső hatások bőven kompenzálják.

Csütörtökön tartotta a Mol az éves rendes közgyűlését, az eseményen nagy meglepetés nem történt, megszavazták a 241,9 milliárd forint osztalék kifizetését, amely nagyjából 300 forintnak felel meg részvényenként. Ez 10 százalék körüli osztalékhozamnak felel meg a jelenlegi árfolyamszinten. Az eseményen egyébként Hernádi Zsolt is beszédet tartott. A Mol vezetője szerint a jelen állás szerint július 1-jéig érvényben lévő üzemanyag-ármaximálás hosszabb távon fenntarthatatlan, mert hiányhoz vezethet, és a szükséges beruházások is ellehetetlenülnek. Hernádi szerint az idei évben egyébként fennmaradnak a magas energiaárak, és jövőre kezdődhet el a normalizálódás.

Sajtóhírek szerint a héten akár döntésre is sor kerülhet az EU esetleges orosz olajembargója kapcsán. A németek már támogatnának egy ilyen döntést, és több eddig ellenkező tagállamnak enyhülhetett az álláspontja. Az embargó azonban valószínűsíthetően csak fokozatosan kerülne bevezetésre, illetve nem is biztos, hogy minden tagállamot egységesen érintene. Hernádi Zsolt szerint egyébként az orosz olajimport rövid határidejű megszüntetése komoly problémákhoz vezetne, a Molnak 2-4 év lenne szükséges a teljes átálláshoz, és ez 500-700 millió dollár körüli beruházást igényelne.

Az orosz olajembargós tárgyalások mellett is izgalmas lesz ez a hét a Molnak. Ma délután fény derülhet az áprilisi finomítói és vegyipari marzsokra is, mint ismert márciusban rekordmagas finomítói árrés volt tapasztalható a Molnál, főképp a jelentős Ural-diszkont miatt. Pénteken pedig az első negyedéves gyorsjelentését teszi közzé a társaság, amelyben erős eredményekről számolhatnak be a várakozások szerint. A múlt héten nem érkezett a részvényre célármódosítás, az elemzők többsége továbbra is optimista, a célárak átlaga pedig 3451 forint, amely 15 százalék körüli felértékelődési potenciált mutat.

A Mol heti grafikonja (2022.05.02. 10:45)

Richter

Fontos szintek előtt áll a Richter árfolyama, egyelőre nem mutat kellő erőt ahhoz, hogy átvigye az 50 napos mozgóátlagot a részvény. Ugyan a csökkenő trendvonalat sikerült áttörnie, azonban az átlagon való átjutás sokat lendítene a technikai képen.  Feljebb a 7800 forintos szint, illetve a 200 napos mozgóátlag jelenthet fontos akadályt. Támaszokat továbbra is a 6300-6600 zónában épített ki magának a magyar gyógyszeripari nagyvállalat. Az emelkedő trendet erősítheti, hogy pozitív jelzést mutat az MACD indikátor, illetve az RSI is átlépte az 50 pontos tartományt.

Egyébiránt a Richter első negyedéves jelentése a jövő héten lesz esedékes, így talán az orosz-ukrán konfliktus hatásairól is további információkat tesz közzé a vállalat vezetősége. A Bloomberg adatai alapján a konszenzusos célár 8700 forint felett áll, ez továbbra is 22 százalékos felértékelődési potenciált jelent. A gyenge forint továbbra is pozitív hatást jelent a Richter exportbevételei számára.

A Richter napi grafikonja (2022. 05. 02. 09:30)

Magyar Telekom

Nem fest túl jól a Magyar Telekom grafikonja, a múlt hét során a 400 forintos szintekről fordult le ismét a papír. Természetesen az esésben szerepet játszott, hogy már az osztaléktól megtisztított értéken forgott a részvény. Azonban a 381 forintos szinten kialakult támaszvonalat vészesen közelíti az árfolyam, így akár a közeljövőben tesztelésre kerülhet ez a szint, korábban többször is innen indult emelkedésnek a papír, így lélektanilag fontos szintet jelenthet ez a támasz.

A 400 forintos szint kiemelt ellenállást jelent a részvény esetében, továbbá az 50 napos, illetve a 200 napos mozgóátlag is akadályt képezhet. Az MACD közel áll az eladási jelzés beadásához, illetve az RSI is újból csökkenésnek indult. Jövő szerdán zárás után teszi majd közzé a negyedéves eredményeit a Magyar Telekom, így arra sem kell már sokat várniuk a befektetőknek.

A Magyar Telekom napi grafikonja (2022. 05. 02. 09:30)

 

Opus

A 50 napos mozgóátlagig esett vissza az Opus árfolyama, az elmúlt napokban a 200 forintos szint körül oldalazott a részvény, ma kisebb csökkenéssel a 198-as szinten jár az árfolyam. A 200-as szint fontos támasz, így ennek letörése újabb negatív jelzés, a 200 forint szint alatt pedig a 130-140-es zóna jelenthet erősebb támaszt. A múlt heti közgyűlési határozatok alapján az Opus nem fizet osztalékot a tavalyi eredmény alapján, az teljes mértékben az eredménytartalékba kerül.

Az Opus napi grafikonja (2022. 05. 02. 10:45)

Tartalom lezárása:2022.05.02 11:40
Időtartam:N/A
Magyar blue chipek: Enyhe emelkedésben a hazai papírok
KBC Equitas | 2022.04.19 11:16
OTP, Mol, Richter, Magyar Telekom, Opus
Magyar blue chipek: Gyengülés a magyar tőzsdén
KBC Equitas | 2022.04.11 11:47
OTP, Mol, Richter, Magyar Telekom, Opus
9 fontos hír ma délután
KBC Equitas | 2022.04.27 14:56
Forint, német gazdaság, Richter
Magyar blue chipek: Romló hangulat a hazai piacon is
KBC Equitas | 2022.04.25 11:30
OTP, Mol, Richter, Magyar Telekom, Opus

jogi nyilatkozat

A fenti marketingközleményt a Patria Finance Magyarországi Fióktelepe (a továbbiakban: „K&H Értékpapír”) állította össze. A K&H Értékpapír semmilyen garanciát vagy felelősséget nem vállal arra, hogy a leírt szcenáriók, előrejelzések és kockázatok a piaci várakozásokat tükrözik és valóságban is beigazolódnak. A marketingközleményben szereplő bármilyen előrejelzés pusztán tájékoztató jellegű. A pénzügyi eszközök értéke, ára vagy a belőlük származó jövedelem változhat, illetve az árfolyamváltozások ezeket befolyásolhatják. Ezen változások következtében a pénzügyi eszközökbe történő befektetés értéke csökkenhet. A múltbeli hozamok nem jelentenek garanciát a jövőbeli teljesítményre. A számszerű adatok általánosak, tájékoztató jellegűek, csak a szerző adott időpontban készített összeállítását tükrözik, és későbbi módosítás tárgyát képezhetik. A marketingközleményben szereplő információk a készítők által hitelesnek tartott forrásokon alapulnak, azonban azok pontosságával és teljességével, valamint időbeliségével kapcsolatban a készítők semmilyen felelősséget nem vállalnak.

Amennyiben a marketingközleményben a K&H Értékpapír további marketingközleményein alapuló ajánlások szerepelnek, azok soha nem értelmezhetők a kapcsolódó marketingközleményben foglalt iránymutatások nélkül.

A K&H Értékpapír semmilyen módon nem garantálja, hogy a marketingközleményben említett pénzügyi instrumentumok megfelelnek az Ön igényeinek. A K&H Értékpapír a jogszabályoknak megfelelően elvégzi az értékesített termékek célpiaci vizsgálatát. A vizsgálat keretében értékeli a termékek jellemzőit, valamint az ügyfelekről rendelkezésére álló – megfelelési teszt kitöltése révén megszerzett - információkat. Weboldalunk látogatói az anyagainkban feltüntetett pénzügyi instrumentumok tekintetében az azokban megjelölt célpiacon kívülre is eshetnek.

A K&H Értékpapír jelen marketingközlemény útján nem nyújt konkrét és személyre szóló befektetési tanácsadást, a benne foglaltak nem minősíthetők pénzügyi eszköz jegyzésére, vételére, eladására vonatkozó ajánlattételi felhívásnak vagy ajánlatnak, befektetési elemzésnek, pénzügyi elemzésnek, befektetéssel kapcsolatos kutatásnak, pénzügyi, adó- vagy jogi tanácsadásnak, így a marketingközleményben szereplő információkat Ön csak saját felelősségre használhatja fel.

A marketingközleményben említett pénzügyi eszközök, illetve befektetési stratégiák nem alkalmasak minden befektető számára. Az abban szereplő vélemények és ajánlások nem veszik figyelembe az egyes ügyfelek egyéni helyzetét és személyes körülményeit, pénzügyi helyzetét, ismereteit, tapasztalatait, céljait vagy igényeit, valamint nem hivatottak konkrét pénzügyi eszközöket vagy befektetési stratégiákat ajánlani az egyes befektetőknek. A marketingközlemény elsősorban olyan befektetők számára készült, akiktől elvárható, hogy befektetési döntéseiket saját maguk, önállóan hozzák meg és döntsenek a marketingközleménnyel érintett pénzügyi eszközökbe történő befektetés célszerűségéről, figyelembe véve különösen az árat, a lehetséges veszélyeket és kockázatokat, saját befektetési stratégiájukat, valamint saját jogi, adózási és pénzügyi helyzetüket. A marketingközlemény maga nem képezheti a befektetési döntések egyetlen alapját.

A befektetőnek a befektetés alkalmasságának megítélése szempontjából szükséges lehet saját felelősségre szakmai tanácsot kérnie, ideértve az adótanácsadást is, az elemzésben nevesített vagy ajánlott pénzügyi eszközökkel, egyéb befektetési eszközökkel, befektetési stratégiákkal kapcsolatban.

A K&H Értékpapír működését anyavállalata révén a cseh pénzügyi felügyelet, a CNB (Czech National Bank) ellenőrzi, egyes, jogszabályban nevesített tárgykörök esetében pedig az MNB (Magyar Nemzeti Bank) is jogosult hatáskörében eljárni.

Felhívjuk figyelmét, hogy a jogszabályban rögzített szabad felhasználás eseteit kivéve kizárólag a K&H Értékpapír előzetes írásbeli engedélyével lehet a jelen marketingközlemény tartalmát rögzíteni, többszörözni, terjeszteni, mások számára hozzáférhetővé tenni, nyilvánosan előadni, sugárzással nyilvánossághoz közvetíteni vagy átdolgozni.

A jelen marketingközlemény nem a befektetéssel kapcsolatos kutatás függetlenségének előmozdítását célzó jogi követelményeknek megfelelően készült, nem érinti a befektetéssel kapcsolatos kutatás terjesztését megelőző kereskedésre vonatkozó tiltás.

A K&H Értékpapír jelen marketingközleményre is kiterjedő módon megfelelő belső eljárásokat dolgozott ki és működtet az összeférhetetlenségi esetek elkerülése, illetve közzététele érdekében. A jelen marketingközlemény készítésében részt vevő személyekre vonatkozó és a marketingközleménnyel kapcsolatos egyéb lényeges információkat a következő oldalon, a linkre kattintva talál: Anyagaink jellemzői, összeférhetetlenségi szabályok 

A 2023. december 31. előtti keltezésű tartalmakat eredetileg a KBC Securities Magyarországi Fióktelepe állította össze, és a KBC Equitas oldalán (www.kbcequitas.hu) voltak elérhetőek.

Van még potenciál a Telekomban

Varga Dániel | 2024.04.16 14:00
Erős növekedési kilátások a cégnél

10 fontos hír ma reggel

K&H Értékpapír | 2024.04.16 08:30
Kína, devizák, nemesfémek, Goldman Sachs